Членовете на ръководството на синдиката заседават в Пловдив, а дневният ред е посветен на Бюджет 2026 г. и подготовката на редовния им конгрес пред февруари догодина
Областният управител на Пловдив Георги Янев участва в официалното откриване на заседанието на Конфедеративния съвет на КТ „Подкрепа“. Във форума участват президентът на Конфедерацията Димитър Манолов, почетният президент д-р Константин Тренчев, както и представители на всички регионални и браншови структури на организацията. Членовете на ръководството на синдиката заседават в Пловдив, а дневният ред е посветен на Бюджет 2026 г. и подготовката на редовния им конгрес пред февруари догодина
Областният управител подчерта, че трудът, солидарността и гражданската активност са сред основните двигатели за развитието на региона. Той отбеляза, че през годините КТ „Подкрепа“ се е утвърдила като ключов партньор в провеждането на последователни политики за по-високи и справедливи доходи, за социално отговорни секторни реформи и за интеграция на европейските трудови стандарти.
В изказването си Янев акцентира върху значимата роля на синдикатите в дебатите около Бюджет 2026. По думите му КТ „Подкрепа“ защитава стабилността и устойчивостта на публичните системи, но същевременно отстоява принципната позиция срещу механичните съкращения и за реформи, които не изоставят работещите хора.
Областният управител подчерта и важността на тристранното сътрудничество. „Националният модел на диалог между държава, работодатели и работници е доказал, че води до по-устойчиви и справедливи решения. На областно ниво ние също работим активно със синдикатите по въпросите на заетостта, условията на труд и структурните промени в икономиката, енергетиката, транспорта и услугите“, заяви Янев. Той допълни, че модерната държава се измерва не само с икономически показатели, а с качеството на диалога между институциите и обществото.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров също отправи приветствие към участниците. Той отбеляза, че Пловдив е град с богата история, силна икономика и активен обществен живот, а доброто сътрудничество между общината и синдикалните организации през годините е довело до реални резултати. Като пример Димитров посочи постигнатото през миналата година увеличение на възнагражденията в училищното и детското здравеопазване, както и подписаните колективни трудови договори за общинските служители.
Поздравления към Конфедеративния съвет отправиха още директорът на Инспекцията по труда Атанас Чернаев и кметът на с. Забърдо. На заседанието бе прочетено и писмо от Омбудсмана Велислава Делчева.
Областна администрация – Пловдив
Връзки с обществеността
email: press@pd.government.bg
моб. +359 87 9182250
тел: +359 32 605568, +359 32 605512


